Przejdź do:


 

Warsztat z Brzuchomówstwa

Brzuchomowca

     Mamy dla Państwa do zaproponowania warsztat jednej z najbardziej tajemniczych kategorii sztuki iluzji - której korzenie sięgają VI wieku przed naszą erą,  tzw. brzuchomówstwa, czyli umiejętności mówienia w taki sposób, aby głos zdawał się pochodzić nie od mówiącego, lecz z innego źródła.

     Brzuchomówstwo w ogromnym uproszczeniu polega na mówieniu z lekko otwartymi ustami, zmienianiu głosu i tworzeniu iluzji dialogu z np. lalką. W sztuce tej ważna jest odpowiednia emisja głosu i świadomość aparatu mowy, którą uzyskuje się dzięki specjalistycznemu treningowi.

     Warsztat skierowany jest dla dzieci, jak i dorosłych. Dla dzieci, jako ciekawe doświadczenie i twórcze spędzenie czasu – rozwijając przy tym umiejętności aktorskiej, natomiast dla dorosłych, jako świetny trening przed egzaminami na Akademię Teatralną.

     Warsztat składa się między innymi z:

-nauki wypowiadania samogłosek, spółgłosek, a następnie całych wyrazów,

-stworzenia postaci scenicznej, czyli personifikacji lalki,

-zasady budowania skeczu,

-improwizacji kabaretowych.

  •  

      Brzuchomówstwo jest bardzo pokrewne aktorstwu i często wymaga o wiele bardziej zaawansowanych umiejętności scenicznych. Podczas tego warsztatu szlifowane są i rozwijane niezbędne elementy aktorskie takie jak:

-znajomość emisji głosu,

-poprawnego oddychania,

-interpretacji tekstu.

  •  

Polecamy Państwu ten warsztat jako kreatywny pomysł na rozwój zdolności aktorskich.

Brzuchomowca
 
Brzuchomowca Brzuchomowca

 

Miasta, w których m.in. nasi Artyści poprowadzą Warsztaty z Brzuchomówstwa:
Warszawa, Kraków, Sopot, Lublin, Szczecin, Wrocław, Poznań, Płock, Białystok, Lubin, Katowice, Ostrołęka, Zakopane, Toruń, Bydgoszcz, Legnica, Gdynia, Rzeszów, Gdańsk, Kielce, Radom, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Opole, Olsztyn, Zabrze, Bielsko-Biała